Як видалити небажане волосся на тілі надовго, а краще назавжди, і при цьому не відчувати болю? Сучасна жінка не готова шукати компроміси, тим більше в питаннях догляду за собою. Одним з найбільш безболісних способів видалення волосся вважається лазерна епіляція (ЛЕ): сьогодні ЛЕ проводять з використанням таких лазерів: неодимовий, діодний та олександритовий.
Епіляція або депіляція?
Епіляція - це радикальний спосіб видалення волосся. Наприклад, лазерна епіляція повністю «вбиває» волосся, його репродуктивну функцію. Це означає, що після закінчення курсу терапії вони не будуть більше рости у зоні епіляції: від процедури до процедури вони будуть ставати тонше і рідше, як пушкові. Епіляція показана самому широкому колу людей, з різним типом шкіри і волосся.
Мінуси: лазерна епіляція не підходить для власниць сивого волосся. У таких випадках краще видаляти волосся за допомогою електроепіляції.
Депіляція - спосіб видалення волосся, при якому видаляється стрижень волосся, яке знаходиться над поверхнею шкіри. До такого способу відносять:
- гоління;
- вищіпування волосся;
- хімічне видалення волосся;
- віск (ваксинг) / шугарінг;
- депіляція ниткою.
Мінуси: депіляція не видаляє волосся «назавжди» - вони будуть рости і після процедури. Це постійний процес боротьби з небажаним волоссям на тілі і з високим ризиком врослого волосся, посттравматичною пігментацією та подразненням на шкірі.
А це боляче?
Ні, не боляче. Відчуття від легкого поколювання до терпимого печіння, вони для кожного індивідуальні і залежать від багатьох факторів. Спеціаліст із лазерної епіляції завжди коригує параметри і режим лазерного апарату під кожного пацієнта, щоб мінімізувати дискомфорт і ризики виникнення опіків.
Однією з найпопулярніших зон процедури ЛЕ є область глибокого бікіні. У багатьох пацієнтів шкіра статевих губ дуже пігментована, тому для них процедура є більш дискомфортною.
Що краще: Фотоепіляція, електроепіляція, лазерна епіляція?
На даний момент найефективнішим методом епіляції вважається лазерна. Вона дозволяє за невелику кількість сеансів повністю вирішити проблему небажаного волосся на будь-якій ділянці тіла з максимальним комфортом для пацієнта.
Електроепіляція проти лазерної епіляції
Електроепіляція здається на перший погляд більш доступною за ціною, але ця процедура вважається болючою. Вона займає дуже багато часу, в порівнянні з лазером. Електроепіляція проводиться багаторазово, і має великий ризик виникнення рубців. Це відмінний метод для видалення сивого і дуже світлого волосся, позбавленого пігменту у блондинок і рудоволосих дівчат. Сиве волосся не містить меланіну, тому лазер не впливає на них.
Фотоепіляція проти лазерної епіляції
Фотоепіляція з'явилася раніше ЛЕ, але на сьогодні це морально застарілий метод. Фотоепіляція приблизно на 20% менш ефективна, болюча, та займає більше часу у порівнянні з лазерною епіляцєю. Обмеження вкладені в саму технологію: при фотоепіляції продукується пучок хвиль, і всі вони різної довжини. Тому частина з них поглинається шкірою, частина - пігментом судин, і лише частина пігментом волосся. Тобто фотоепіляція буде ефективна тільки для людей з білою шкірою і чорним волоссям. Якщо збільшувати потужність світлового випромінювання для ефективного видалення світлого волосся, то у пацієнта можуть бути опіки. Якщо не збільшувати - буде низька ефективність.
Як підготуватися до лазерної епіляції?
Вам не потрібно відрощувати волосся, як це вимагається для воскової депіляції і шугаринга.. Перед процедурою слід просто збрити все волосся і очистити шкіру. Між серією процедур волосся можна видаляти за допомогою тримера, але не голити звичайною бритвою.
Чи можна засмагати?
Рекомендується утримуватись від сонячних ванн 2 і більше тижнів до і після процедури епіляції. Також необхідно використовувати сонцезахисний засіб з фактором захисту SPF 15+ для лиця і тіла.
Чи провокує видалення волосся зростання нового?
Все залежить від способу видалення волосся: якщо ви користуєтеся бритвою, то пушкове тонке волосся (їх на тілі найбільше) стає більш жорстким і темним. Таким чином, ви збільшуєте зону для депіляції - з цим і пов'язаний міф про те, що після цієї процедури кількість волосся може зрости.
Бритва часто викликає подразнення на шкірі, фолікуліт (запалення волосяного фолікула). Через порізи в організм може проникнути інфекція.
Депіляція за допомогою домашнього епілятора, воскової депіляції, шугаринга також досить травматична для шкіри: вона частково пошкоджує, зміщує репродуктивний апарат волосся. Волоски стають тоншими, але вони можуть врости в шкіру. Це пояснюється тим, що депіляцію проводять проти росту волосся, уздовж і поперек, і найчастіше стихійно, що призводить до вростання послаблених волосків в шкіру.
Під час лазерної епіляції відбувається прямий вплив на волосяні фолікули, тому проблема врослого волосся просто не виникає.
Вросле волосся
Ще один аргумент на користь лазерної епіляції - гладка шкіра без врослого волосся. Процес «вростання» волосся багато в чому залежить від щільності шарів епідермального шару. Чим він щільніше, тим складніше новим новим волоскам пробиватися через захисний шар. Саме тому волосся росте де найменший опір - згинається і росте не вертикально, а горизонтально. Так з'являється вросле волосся.
Люди з жорстким і темними волоссям більше за інших стикаються з цією проблемою: доведено, що такий тип волосся росте інтенсивніше світлого.
Причини:
- Щільний епідермальний шар;
- Зміна гормонального фону;
- Пошкодження під час епіляції волосяного каналу;
- Утворення мікроскопічного рубця в волосяному каналі після депіляції;
- Травма волоска, його злам нижче рівня епідермісу, який виникає внаслідок неправильно проведеної епіляції;
- Гоління, яке проводиться проти росту волосся, особливо тупим лезом;
- Незручна і тісна білизна, особливо з синтетичних матеріалів: такі комплекти не сприяють випаровуванню вологи і часто викликають подразнення шкіри.
Після епіляції косметологи не рекомендують носити білизну з синтетики, так як це підвищує ризик запальних процесів врослого волосся.
Скільки потрібно процедур для повного видалення волосся
Залежить від ситуації. Різні зони обличчя і тіла мають різний цикл зростання волосся. Наприклад, волосся в області бікіні і пахв, а також пушок на обличчі - це гормонозалежні зони: в цих зонах зростання волосся набагато швидше, ніж на ногах. Для максимально ефективної лазерної епіляції рекомендується приходити на процедуру в «активній фазі», коли волосся явно видно на тілі. Курс лазерної епіляції на діодному лазері включає близько 5-8 процедур. Під час кожної процедури лазер знищує до 30% небажаного волосся.
Область бікіні, пахв, верхньої губи - гормонозалежні зони, де волосся росте швидше, а цикл зростання коротше. Це означає, що проводити їх потрібно частіше: 1 раз на місяць - до 12 процедур в рік.
Зверніть увагу, що також необхідні підтримуючі процедури: 1-3 рази на рік після завершення курсу. Близько 5% волосся може через кілька років проявити себе, наприклад, через зміну гормонального фону.
Якщо проходиш курс в салоні, можна користуватися бритвою чи епілятором?
На процедуру лазерної епіляції потрібно записуватися, як тільки починає турбувати відросле волосся. Це буде не менше, ніж через 4-8 тижнів після епіляції. Волосся можна збривати, але ні в якому разі не можна вискубувати, видаляти епілятором, так як для ефективної лазерної процедури потрібні «живі» фолікули волосся.
Догляд за шкірою після епіляції
В день процедури ЛЕ і пару днів після не рекомендується займатися спортом, в басейн, сауну, лазню, а також робити хімічні пілінги, скраби, приймати гарячу ванну - все, що може викликати роздратування шкіри. Особливий догляд за шкірою після лазерної епіляції, як правило, не потрібен, але, якщо у вас дуже чутлива шкіра, попередьте заздалегідь вашого лікаря - він підбере для вас необхідні засоби.
Протипоказання і обмеження
Всі процедури апаратної косметології протипоказані людям:
- з онкологічними захворюваннями;
- із запаленнями шкіри;
- з кардіостимуляторами;
- вагітним жінкам та в період лактації;
- обмеження засмаги – не менше 2-х тижнів.